Jacek Krzemiński | 28.09.2021

Bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami we Wrześni

Na 100 mieszkań budowanych we Wrześni w ramach programu Mieszkanie Plus było aż 675 chętnych. Gdy ruszył nabór wniosków o przyznanie tych mieszkań, w ciągu pół godziny wpłynęło prawie 100 zgłoszeń.

Nabór wniosków rozpoczął się na początku września i zakończył się kilka dni temu. Wniosków wpłynęło aż 675. Kto ma największe na otrzymanie tych mieszkań? „Na największe preferencje mogą liczyć rodziny zastępcze, osoby z niepełnosprawnościami, młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. Dodatkowe punkty otrzymają także osoby, które nie są właścicielami mieszkania ani domu, podatnicy rozliczający podatek PIT we Wrześni oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych. Program kierowany jest głównie do ludzi młodych, którzy wiążą swoją przyszłość z naszym miastem, nie mają wystarczających środków finansowych na zakup własnego mieszkania czy też nie stać ich na kredyt hipoteczny – z drugiej jednak strony ich dochody są zbyt wysokie by skutecznie ubiegać się o mieszkanie z zasobów gminnych. Do naboru mogą jednak zgłosić się wszyscy zainteresowani” – czytamy na stronie internetowej tej inwestycji: wrzesnia.mdr.pl.

Budowane osiedle usytuowane jest przy ul. B. Śmidowicz. Składa się z dwóch bloków, mieszczących 100 mieszkań. Jest wyposażone w 150 naziemnych miejsc postojowych i w plac zabaw. Niemal 70 proc. mieszkań stanowią lokale 2-pokojowe o metrażu od 40,3 do 46,3 mkw. Pozostałe, 3-pokojowe, mają powierzchnię od 59,7 do 64,7 mkw. „Mieszkania są oferowane już z wykończeniem; po stronie najemcy jest jedynie zabudowa kuchenna i pozostałe meble” – informuje inwestor. „Czynsz wynosi 25,40 zł/mkw. Od tej kwoty odejmowane są dopłaty do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Wysokość dopłaty zależy m.in. od liczby osób w gospodarstwie domowym i metrażu mieszkania; 4-osobowa rodzina we Wrześni może liczyć nawet na 390 zł miesięcznie takiego wsparcia. Pozostałe opłaty: indywidualne rachunki (ogrzewanie, prąd, woda, wywóz nieczystości, etc.) oraz zaliczka na koszt eksploatacji – 5,5 zł/mkw.”

Budowa osiedla ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Więcej na stronie: wrzesnia.mdr.pl