Widok na przykładowy dom od dewelopera wybudowany w nowoczesnym stylu.

Dom od dewelopera – najważniejsze informacje

Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na zakup swojego pierwszego domu, dom od dewelopera może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Deweloper sprzeda Ci swój dom po obniżonej cenie, w zamian za zablokowanie go w normalnej cenie sprzedaży przez określony czas. Oszczędzasz pieniądze z góry, ale kompromisem jest to, że zapłacisz więcej przy odsprzedaży. Jeśli brzmi to, jak coś, co odpowiada Twoim potrzebom, oto kilka wskazówek i kwestii, o których należy pamiętać przy zakupie domu od dewelopera.

Jak wygląda zakup domu od dewelopera?

Kiedy deweloper decyduje się sprzedać dom, najpierw wystawia go na otwarty rynek. Jeśli nie znajdzie kupca, to ogłosi go jako „dom od dewelopera”. Będziesz mógł go kupić po cenie obniżonej w stosunku do normalnej ceny odsprzedaży. Kwota, którą zaoszczędzisz, będzie zależała od ilości czasu, jaki pozostał do momentu, gdy deweloper będzie mógł sprzedać go po pełnej cenie. Będziesz musiał rozważyć to przeciwko ilości czasu, który musisz zaoszczędzić na zaliczkę i koszty zamknięcia. Jeśli musisz sprzedać swój dom, zanim deweloper sprzeda w pełnej cenie, możesz mieć trudny czas na znalezienie kupca w obniżonej cenie.

Nowy dom od dewelopera co sprawdzić?

Jednym z największych problemów z zakupem domu od dewelopera jest to, że nie będziesz znał jakości konstrukcji, dopóki się nie wprowadzisz. Upewnij się, że przed podpisaniem umowy kupna masz zapewniony spacer po domu. Podczas spaceru sprawdź, czy nie ma żadnych problemów, takich jak pęknięcia w fundamencie lub ścianach. Deweloper ma obowiązek skorygować wszelkie problemy. Jeśli zdecydujesz się na zakup nowego domu od dewelopera, wynegocjuj gwarancję na budowę. Obejmie ona wszelkie problemy związane z budową. Nawet z gwarancją, prawdopodobnie nadal będziesz musiał zapłacić deweloperowi za usunięcie wszelkich istniejących problemów.

Czy dom od dewelopera się opłaca?

Jeśli kupisz dom od dewelopera, prawdopodobnie stracisz pieniądze przy sprzedaży. Jeśli nie stać Cię na dokonywanie płatności, może się to skończyć całkowitą utratą domu. Dodatkowo możesz mieć trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego na dom od dewelopera. Możliwość uzyskania finansowania zależy od sytuacji finansowej dewelopera i warunków tytułu własności.

Kiedy warto kupić dom od dewelopera?

Jeśli chcesz kupić dom, ale nie masz wystarczająco dużo oszczędności na zaliczkę, dom od dewelopera może być idealnym rozwiązaniem. Skończy się na tym, że będziesz płacił więcej odsetek przez cały okres trwania pożyczki, ale dostaniesz swoją nieruchomość. Jeśli nie możesz uzyskać kredytu na dom od dewelopera, możesz być w stanie zakupić nieruchomość do remontu. Możesz zaoszczędzić pieniądze, wykonując niektóre z napraw samodzielnie. Należy pamiętać, że trzeba będzie sprzedać dom w normalnej cenie odsprzedaży. Jeśli dom wymaga poważnych napraw, możesz nie być w stanie znaleźć kupca w tej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *