Koncepcja, w której mężczyzna kupuje mieszkanie za gotówkę od dewelopera – lewą ręką wręcza mu pieniądze, a drugą trzyma makietę domu.

Mieszkanie za gotówkę czy na kredyt?

Mieszkanie jest jednym z największych miesięcznych wydatków dla większości ludzi. Jeśli masz ograniczoną ilość gotówki lub Twój kredyt nie jest wystarczający, wynajęcie mieszkania od przyjaciela lub członka rodziny, lub wzięcie od nich pożyczki może być jedynym sposobem, aby pozwolić sobie na mieszkanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy wybrać mieszkanie za gotówkę, czy na kredyt.

Mieszkanie za gotówkę czy na kredyt co wybrać?

Jeśli chodzi o mieszkania, nie ma ustalonych reguł. Są tylko opcje do wyboru, a każda z nich ma swój własny zestaw plusów i minusów. Zanim podejmiesz decyzję o tym, jaki rodzaj mieszkania zamierzasz uzyskać, pomyśl o swojej sytuacji finansowej i długoterminowych celach. Jeśli masz mało gotówki, ale dużo czasu, może lepiej wziąć pożyczkę i dokonać płatności w dłuższym okresie. Jeśli masz gotówkę, ale nie masz kredytu lub masz niski kredyt, uzyskanie pożyczki może być w ogóle niemożliwe.

Kiedy kupić mieszkanie za gotówkę?

Jeśli masz gotówkę i dobry kredyt, zakup mieszkania w całości za gotówkę może być najmądrzejszym wyborem. Nie tylko nie będziesz miał się czym martwić w przyszłości, ale dokonasz sporej przedpłaty na mieszkanie, co ułatwi Ci uzyskanie kredytu na meble i inne rzeczy, które możesz chcieć dodać do swojego miejsca w przyszłości. Jeśli kupisz mieszkanie z gotówką, możesz uniknąć płacenia kosztów zamknięcia i uzyskania kredytu hipotecznego. 

Jeśli masz zły kredyt lub nie masz gotówki, może być niemożliwe pożyczenie wystarczającej ilości pieniędzy, aby kupić nieruchomość na własność. Pożyczanie pieniędzy na zakup mieszkania, nawet ze znaczną zaliczką, może być ryzykowną opcją. Może się okazać, że będziesz musiał zapłacić znacznie wyższe oprocentowanie lub po pewnym czasie będziesz musiał odciąć się od płatności wyższych niż te, które już płacisz za wynajem. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, warto spróbować kupić nieruchomość za gotówkę.

Czy warto wziąć kredyt na mieszkanie?

Jeśli wynajmujesz mieszkanie na kredyt, to zawsze warto wziąć kredyt na zakup tego mieszkania. Nawet jeśli planujesz spłacić ten kredyt w krótkim czasie, to i tak kredyt pomoże Twojej przyszłej sytuacji. Zaciągnięcie kredytu może być opłacalne, jeśli wynajmujesz mieszkanie od znajomego lub członka rodziny. Jedynym sposobem, w jaki będziesz mógł je spłacić, jest kredyt. Jeśli nie masz gotówki i masz niski kredyt, wzięcie kredytu na zakup mieszkania może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak masz gotówkę i dobry kredyt, najlepiej kupić mieszkanie za gotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *