Jacek Krzemiński | 16.04.2021

InPost zainwestuje w kilkunastu polskich miastach

Polska firma InPost, znana z sieci paczkomatów, uruchomi w tym roku kilkanaście kolejnych centrów (hubów) logistycznych: w Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wałbrzychu, Katowicach, Tychach, Radzyminie, Siedlcach, Kaliszu, Koszalinie i Szczecinie. Łącznie będą mieć one 100 tys. mkw. powierzchni.

InPost ma obecnie 11 tys. paczkomatów i oferuje również usługi kurierskie, korzystając z 60 centrów logistycznych, w tym z dwóch sortowni centralnych w Piotrkowie Trybunalskim i parku logistycznego w Mszczonowie. Rozwój firmy bardzo przyspieszył w zeszłym roku (w 2020 r. InPost podwoił swoje obroty i liczbę obsłużonych przesyłek), głównie dlatego, że w związku z pandemią dużo dynamiczniej niż dotąd rozwija się w naszym kraju handel internetowy (tzw. e-commerce).

Dlaczego InPost uruchamia swe kolejne centra logistycze także w mniejszych miastach? Dlatego, że taki jest teraz w Polsce trend: firmy kurierskie inwestują w coraz większą liczbę regionalnych centrów dystrybucji. Po to, żeby zmniejszyć koszt dostaw przesyłek i skrócić czas ich dostarczania do odbiorców.

Centra logistyczne to nie jedyna planowana inwestycja firmy InPost, bo oprócz nich spółka buduje nową fabrykę paczkomatów pod Krakowem i chce tam rozbudować swe centrum badawczo-rozwojowe.