Jacek Krzemiński | 5.08.2021

Sposób na tańsze owoce i warzywa – zbierz je sam

Chcesz mieć dużo tańsze warzywa i owoce? To umów się z rolnikiem i sam je zbierz dla siebie – na jego polu czy w sadzie. Dzięki temu zapłacisz za nie dużo mniej, a rolnik też na tym skorzysta. Takie założenia leżą u podstaw portalu internetowego Myzbieramy.pl.

Zrywałeś kiedyś czereśnie w sadzie? Albo wyrywałeś marchewki w ogródku? To są naprawdę bardzo przyjemne czynności – szczególnie, gdy owoce i warzywa zbiera się dla siebie, na własne potrzeby.

I to jest właśnie cel portalu Myzbieramy.pl: kojarzenie rolników z konsumentami, którzy chcieliby sami, na polu czy w sadzie, nazrywać sobie warzyw lub owoców i dzięki temu także zapłacić za nie dużo mniej niż w sklepie. Na portalu ogłaszają się rolnicy, którzy są zainteresowani taką formą sprzedaży swych plonów. Dla nich też jest to korzystne, bo sprzedaż owoców i warzyw przez rolników nie jest – w polskich warunkach – łatwa. W skupach ich ceny często są bardzo niskie, sieci handlowe też wykorzystują swoją pozycję i wymuszają bardzo niskie ceny na mniejszych dostawcach, którzy są skazani na warunki dyktowane przez sieć.

Poza tym polskim rolnikom brakuje dziś bardzo ludzi do pracy: szczególnie przy zbiorach.

Zachęcamy więc Was gorąco, by z tej możliwości skorzystać. Zwłaszcza jeśli macie dzieci, bo zbieranie owoców i warzyw, w sadzie czy na polu, to dla rodzin wspaniały pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu. Wielu z was pewnie jeszcze tego nie robiło. Czas więc spróbować!