Jacek Krzemiński | 25.08.2021

W Brześciu Kujawskim powstaje duża fabryka rowerów

Firma RTE, biznesowy partner Decathlonu (francuskiej sieci sklepów sportowych), buduje w Brześciu Kujawskim fabrykę rowerów. Budowa zakończy się jeszcze w tym roku, a produkcja ruszy na początku 2022 r. W pierwszym etapie fabryka zatrudni 250 osób, a docelowo, po osiągnięciu pełnych mocy produkcyjnych, 600 pracowników.

Zakład w Brześciu Kujawskim będzie dostarczał rowery do sklepów Decathlona w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach nadbałtyckich, a także w Niemczech. Firma analizuje też możliwość zaopatrywania przez nią krajów spoza UE, a wśród nich Ukrainy i Rosji.

Zakład w Brześciu początkowo będzie produkował rowery dla dzieci i MTB, a w kolejnych miesiącach dołączą kolejne modele, tak, aby w przyszłości objąć produkcją praktycznie całą ofertę rowerów marek własnych Decathlonu.

Fabryka, wraz z magazynem i częścią biurową, będzie mieć 25 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Powstaje na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Na razie RTE zainwestowała w nią 20 mln euro i zaprojektowała ją na produkcję pół miliona rowerów rocznie. Ale potem chce swą brzeską fabrykę rozbudować (kosztem 8-10 mln euro), tak, żeby podwoić jej moce produkcyjne, do miliona rowerów rocznie. Wtedy ma ona też produkować komponenty do produkcji rowerów, które wcześniej będą dostarczane przez firmy zewnętrzne.

Na podstawie: Dlahandlu.pl, Decathlon

jmk